Profile

negin naderi

Contact Details


Bio

گشت و گذار در کوچه پس کوچه های طرقبه بسیار رویایی و خاطره انگیز است و خرید سوغاتی  از بازار های محلی آن کاری است که می باید انجام دهید . طرقبه دارای صنایع دستی زیبایی است که اغلب از چرم و پوستین تهیه شده اند و البته ادویه جات این منطقه نیز معروف و خوش عطر و بو ست .

همچنین روستای سرسبز نغندر از توابع بخش طرقبه است که در فاصله ده کیلومتری از آن واقع شده و با دارا بودن طبیعتی چشم نواز برای ادامه گشت و گذار ایده ال است .

بازار رضا ، یکی از قدیمی ترین و تماشایی ترین بازار های این شهر در تور مشهد سفر باتو است .که در ضلع شرقی خیابان امام رضا (ع) و حد فاصل میدان بیت المقدس و هفده شهریور واقع شده است . این بازار بسیار وسیع است و برای گشت و گذار و خرید مکان ایده آلی است . در این بازار کالاهای متنوعی همچون انواع جواهرات (طلا ، نقره ، سنگهای قیمتی ) ، ادویه جات و زعفران ، پوشاک  و ... به چشم می خورد و معمولا در تمامی ساعات شبانه روز شلوغ و مملو از گردشگر است .

آرامگاه زیبای نادرشاه افشار یکی از جاذبه های دیدنی در این شهر است که در ضلع شمال غربی چهار راه شهدا ( نادری سابق) واقع شده است . پس از حرم حضرت امام رضا علیه السلام ، این مجموعه بیشترین آمار بازدید را به خود اختصاص داده است . این آرامگاه ، در میان باغی به وسعت چهارده هزار متر مربع قرار گرفته است .